Op de tuin hadden we tomatenplantjes staan van onze Oekraïne-actie. Opgekweekt door Paul en Anja (klanten bij ons). Super wat een succes. Alle plantjes zijn verkocht en ook nog een donatie ontvangen. Totaal € 305,- heeft deze actie opgebracht. Daar plukken in ieder geval alle partijen de vruchten van.
Belangrijk dat we zorgen voor anderen maar misschien is het nog belangrijker dat je ook voor je zelf zorgt. Ik ben nog van de generatie die de dienstplicht heeft meegemaakt. Mijn lichting heeft letterlijk de deuren dicht gedaan van de kazerne. Los van wat we allemaal vinden van leger en dienstplicht, een ding heb ik daar nog goed van onthouden: ”Zorg eerst voor je zelf, daarna voor de ander”. Dat zou zomaar egoïstisch in de oren kunnen klinken. Maar niets is daar van waar. Ik heb er zelf een zware burn-out voor nodig gehad om hardhandig achter deze waarheid te komen. O.a. daarom ga ik sinds een paar jaar naar “de vuurvaders”. Een keer per maand op vrijdag avond, voor mij de meest vermoeide avond van de week. Ik kom dan s’nachts om 00.30 uur thuis. Op nieuw opgeladen. Wow, echt geweldig. Terug bij mijn essentie. Heerlijk met mannen bijeen geweest. Niet gepraat over auto’s, vrouwen, bier, voetbal en nog meer van dat oppervlakkige gepraat. Zo'n avond? Ik wordt daardoor een leukere vader voor mijn kinderen. Belangrijk voor mijn relatie met Ingrid. Er te zijn voor alle mensen op de tuin, de klanten. En natuurlijk, er zijn voor de tuin. Op de tuin zijn we inmiddels gewend geraakt om veel uit te geven aan onderhoud van onze auto, koel-installaties en machines die we dagelijks gebruiken. Vuurvaders is onderhoud aan mijzelf. Dank je wel Sergeant Jansen voor dit (mogelijk onbedoelde) inzicht.
En op de tuin? Droog! Beregenen, fijn om alle onkruiden de baas te kunnen blijven. Voorjaars tunnels afbreken. En 2 nieuwe vrijwilligers gestart op de tuin. Wat een prachtige energie.
Deze week groene asperges in de aanbieding! Voor biologisch echt hele scherpe prijs! Kreeg een telefoontje van een collega biotuinder die dit jaar een nieuw bed groene asperges had gezet. Tot over zijn oren in de groene asperges. Heerlijk, gaan we delen met elkaar!
Noteer alvast zaterdag 25 juni vanaf 19.30. Klein feestje op de tuin. Volgende week meer hierover.
Blijf gezond! Eet gezond! Veel knuffels toegewenst. Ga lekker wandelen en geniet van het mooie weer!
Vincent de Wolff, Biologisch Tuinder Sophia’s Tuin.