De tuin en alles erom heen vraagt alle aandacht. Gisteren de tunnel bijna afgemaakt. De gewassen hebben het vooral heet en droog gehad. Niet dat de grond droog is, maar de 5 cm van de bovengrond zijn door de wind en de warmte verdroogt. Ga je iets dieper is er voldoende water. Vooral jonge aanplant en net gezaaide gewassen hebben het moeilijk of doen het gewoon niet. De verwachting is dat het voorlopig niet gaat regenen. Dat betekent beregenen. Maar ook weer niet te snel, want het onkruid ligt op de loer. Het is ook altijd wat in zo’n tuin.
Mogelijk deze week nog een herstelreparatie. Door mijn eigen stomme fout moet ik de beregeningsbuis in de grond opgraven. De opzuigleiding is afgebroken en zit op bijna 2 meter diep in de put. Dat wordt een gat van 2,5 meter.
Oja, de worteltjes staan er goed bij. Ik heb een paar haarden met kweek geconstateerd. Door het ploegen versleep je de wortelstokken van de kweek door je tuin. Met alle gevolgen van dien.
Genoeg gepraat. Ik ga aan de slag.